رقابت پیشکسوتان برای طراحی سردر دانشگاه شریف (نمایشگاه آنلاین آثار)

2sharif

 به گزارش خبرنگار مهراز، روز شنبه 16 خردادماه مراسم اختتامیه مسابقه طراحی سردر این دانشگاه با حضور مسوولان، معماران ایرانی برجسته و با معرفی برترین طرح ها برگزار شد.

کمیته برگزاری مسابقه از 20 معمار پیشکسوت و برجسته ایرانی که دارای شهرت و اعتبار جهانی هستند، دعوت کرد تا با شرکت در این مسابقه ظرف یک ماه طرح های خود را به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند که ده نفر از این معماران به دعوت کمتیه پاسخ مثبت دادند و در نهایت هشت طرح در زمان مقرر به دبیرخانه مسابقه ارسال شد.

جهانگیر درویش، فواد رفیعی، صالح حاجی میری، محمدحسن مومنی، محمدرضا عشقی، علی اکبر صارمی، شهاب الدین ارفعی و نظام عامری، هشت معمار ایرانی برجسته در سطح ملی و بین المللی هستند که در این مسابقه شرکت کردند.

در این مراسم که با حضور شرکت‌کنندگان در مسابقه یا نمایندگان آن‌ها، رئیس و تعدادی از اعضای هئیت رئیسه و اساتید دانشگاه برگزار شد، میهمانانی از جامعه معماری و شهرسازی نیز حضور داشتند و دکتر پیروز حناچی، معاونت محترم وزارت راه‌و شهرسازی، میهمان ویژه مراسم بودند. پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی ایران، و در پیِ خوشامدگویی دکتر فتوحی ریاست محترم دانشگاه، آقایان دکتر قلی‌نژاد و مهندس مرباغی، به‌عنوان مدیرمسابقه و مشاور برگزاری مسابقه، روند مسابقه و ساختار آن را برشمردند. سپس مهندس بهشتی، در پایان سخنان خود، نتیجه داوری را به شرح زیر اعلام نمود:

 طرح‌های جنابانِ آقایان شهاب‌الدین ارفعی و فواد رفیعی، مشترکا، به‌عنوان طرح‌های مقام اول برگزیده‌شدند. هیئت داوری، انتخاب برنده اول از میان این دو طرح را به عهده و اختیار مدیریتِ دانشگاه می‌گذارد.

  • طرح جنابِ آقای صالح حاج‌آقامیری مقام سوم را بدست آورد.

پس از اعلام نتایج، دکتر حناچی سخنانی ایراد فرمودند و پس از آن، جوایز و لوح‌های تقدیر و سپاسگزاری به تمام شرکت کنندگان، هیئت داوری، مدیر مسابقه و مشاور برگزاری مسابقه اعطا شد.

به سه نفر اول این مسابقه، تندیس زیبای دانشگاه صنعتی شریف تقدیم شد.